Vahap Munyar: THY’nin kabin içi lezzeti 300’ü aştı ‘ikram defilesi’ yaptı

0
334

TÜRK Hava Yolları’ndan (THY) bir lansman daveti geldi:

·       Türk ve dünya mutfağının en güzel örneklerini sunduğu ikramları yeniliyor. 300’den fazla tatla zenginleşen yeni menüleri seyahat zevkini artırarak yolculukları unutulmaz kılacak.

Tanıtımın düzenlendiği Ortaköy’deki Esma Sultan Yalısı’nın girişinde Viyana merkezli Do & Co’nun kurucusu, Turish-Do&Co’nun ortağı ve Genel Müdürü Atilla Doğudan’la karşılaştım.

Doğudan’a lansmanın içeriğini sordum, şu yanıtı verdi:

–          Bugün farklı bir defile izleyeceksiniz. Yeme-içme defilesi olacak bu.

 

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Ahmet Bolat’ın değişen ikram menüsü için tanıtım önerdiğini belirtti:

–          Ben de Ahmet Bey’e, “Gelin bir yeme-içme defilesi düzenleyelim” dedim.

Ahmet Bolat, defile öncesi sohbette ikram menüsü için şu mesajı verdi:

–          Daha besleyici ama sağlıklı, yağı, şekeri daha az lezzetler sunulacak. Türk mutfağının güzel örneklerinin yanısıra menülerde uluslararası lezzetler de yer alacak.

Bu noktada menülerin hazırlanmasında kullanılan malzemeler üzerinde durdu:

–          Malzemenin yüzde 80’i ülkemizin ürünlerinden oluşuyor.

THY’nin Turkish-Do&Co’yla ortaya koyduğu menülerin havacılık dünyasında zaten öne çıktığını anımsattı:

–          Körfez ülkelerindeki rakiplerin ikramlarında çeşit belki daha fazla ama bizim ürünlerimizin tamamı taze ve doğal. Dondurulmuş gıda ürünü sunumu bizde asla yok.

Bolat’ı dinlerken THY’nin pandemi döneminde sağlık önlemleri çerçevesinde ikramları durdurup sonra yavaş yavaş başlattığını anımsadım. Bunun üzerine Atilla Doğudan’a yenilenen ve 300’ü aşkın lezzetten oluşan menülerin maliyete etkisini sordum, şu yanıtı verdi:

–          Menü değişiminden dolayı maliyette önemli bir oynama olmadı.

Ahmet Bolat, kabin ekipleri ve “uçan şefler”in ellerinde menülerden örneklerle podyuma çıktığı defile öncesi konuşmasında şu noktanın altını çizdi:

–          Gelir seviyesi ne olursa olsun insanlar kabin içinde bir şeyler yemek istiyor. Kabin içi ikram konusunda zaten ödüllerimiz vardı. Menüleri daha da mükemmel hale getirmek istedik.

Ardından ekledi:

–          Kabin içi ikramlarımız yolcularımız açısından “verdiğim ücrete değiyor”şeklindeydi. Şimdi çıtayı daha yukarı çıkarıyoruz. Yenilenen menüler bizi hava yolu dünyasında daha farklı bir noktaya taşıyacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz