Uluslararası Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’nın kortej geçişi renkli görüntülere sahne oldu

 

Adana’da 12’ncisi düzenlenen Portakal Çiçeği Festivali kortejinde binlerce kişi yürüdü. Rengarenk görüntülere sahne olan yürüyüşte vatandaşlar gönlünce eğlendi.

Bu yıl 12’ncisi düzenlenen Uluslararası Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’nın kortej geçişi gerçekleşti.

Türkiye’nin tek sokak karnavalı olarak tanımlanan Portakal Çiçeği Karnavalı’nın korteji Atatürk Caddesi üzerinde başladı. Çok sayıda okul, dernek ve sivil toplum kuruluşu, yurt içi ve yurt dışından katılanların olduğu kortejde renkli görüntüler oluştu.

img-20240420-wa0105.jpg

UNUTULMAZ ANLAR YAŞADILAR

Portakal çiçeği temalı renkli kostümler giyen, yüzlerini rengarenk boyayan, portakal çiçeği temalı şapkalar takan katılımcılar, müzik eşliğinde dans etti. Binlerce kişinin katıldığı kortejde renkli kostümler giyen kişiler ile ünlüler halkı, otobüsler ve traktörlerin üzerinden selamladı. Her yaştan insanın katıldığı karnavalda yurttaşlar unutulmaz anlar yaşadı. Ziyapaşa Bulvarı üzerinden Uğur Mumcu Meydanı’na kadar devam eden kortej burada sona erdi.

img-20240420-wa0121.jpg

KATILIMCI SAYISI 1.5 MİLYONU GEÇTİ

Uluslararası Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’nın fikir önderi Ali Haydar Bozkurt, 1.5 milyon olarak tahmin ettikleri katılımcı sayısının tahminlerinin üzerine çıktığını söyledi. Büyük bir coşkuyla kortejin gerçekleştiğine dikkat çeken Bozkurt, “Aylardır; günlerdir beklenen o gün geldi çattı ve kortejimizi de büyük coşkuyla gerçekleştirdik. Karnavalda bu yılki katılım sayısı, 1.5 milyonu geçti. Karnavalın ekonomik büyüklüğünün de rahatlıkla 6-7 milyar liraya ulaşacağını tahmin ediyoruz. Önümüzdeki hafta bu verileri daha iyi analiz etme fırsatımız olacak ama bu rakamlar dahi bizi çok mutlu ediyor” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Aylin Öney Tan Evrensel kültür çay

Dünya Çay Günü geliyor. Çay bizim için çok önemli,...

19 Mayıs

Tomurcuk çayın fiyatı belli oldu

ÇAYKUR, beyaz çay üretiminin hammaddesi olan tomurcuk çayın kilogram...

Ticaret Bakanı Bolat duyurdu: 3 defa yakalanan firmalara kapatma cezası geliyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Fahiş fiyat uygulayan işletmeleri tespit...