Türkiye İş Bankası tarım ihtisas şubelerini yaygınlaştırıyor

0
472

Türkiye İş Bankası 24 tarım ihtisas şubesi ile çiftçilere yönelik destekleri artırma kararı aldı, Banka teknolojiyi, tarımı ve finansı bir araya getirdiği tarım ihtisas şubeleriyle çiftçilere sürdürülebilir tarım için yenilikçi çözümler sunmayı hedefliyor.

Sürdürülebilir besin tedariki konusunda küresel ölçekte stratejik sektör olarak konumlandırılan tarım sektörü, bulunduğu coğrafya, iklim koşulları ve zengin biyoçeşitliliğiyle Türkiye için de son derece büyük bir önem arz ediyor. Türkiye, sahip olduğu verimli topraklarıyla yüksek üretim potansiyeli olan ülkeler arasında yer alıyor. Bu bağlamda Türkiye’nin tarım ve gıdada kendine yeter hale gelebilmesi, tarım sektörünün desteklenmesi tarımsal faaliyetlerin sürdürülebilirliğinin sağlanması ve gıda arz güvenliğinin temini öncelikli hedefler olarak ön plana çıkıyor. Türkiye İş Bankası, sürdürülebilir tarımsal üretime katkı sağlamak amacıyla Tarım İhtisas Şubelerini yaygınlaştırıyor. İlkini geçtiğimiz yılın haziran ayında Manisa Saruhanlı’da çiftçilerle buluşturan Bankanın, değişik illerde bulunan 24 şubesi, çiftçilere sürdürülebilir tarım alanında yenilikçi çözümler sunmak üzere Tarım İhtisas Şubesi olarak hizmet veriyor.

Banka, depremlerden en çok etkilenen bazı illerdeki Tarım İhtisas Şubeleriyle, bölgedeki çiftçilere, tarım üreticilerine destek sunarak tarımın yeniden canlanmasına da katkı sağlamayı hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz