“Türk kahvesinde 2 yıllık artış oranı yüzde 240’a yaklaştı”

0
582

CHP’li Ömer Fethi Gürer, 2021 yılının Ocak ayında 59 lira olan 1 kilogram Türk kahvesinin 2023 yılı Ocak ayında yaklaşık 200 liraya çıktığını ifade etti. Gürer, Türk kahvesindeki iki yıllık artış oranının yüzde 240’a yaklaştığını ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, kuruyemişçi dükkânını ziyaret ederek, esnafa kuru Türk kahvesi olarak bilinen kahvenin son iki yıllık fiyat artışı değerlendirdi.

Gürer, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerinden derlediği bilgiler ışığında yaptığı değerlendirmede, Türk kahvesinin fiyatının son 2 yıl içinde ciddi oranda arttığını belirterek, “Böyle giderse vatandaş kahve keyfinden de mahrum kalacak. Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı var dedikleri bu olsa gerek çünkü artan fiyat kahveyi daha da değerli kıldı” ifadelerini kullandı.

2021 yılının Ocak ayında 59 lira olan 1 kilogram kahvenin 2023 yılı Ocak ayında yaklaşık 200 liraya çıktığını belirten CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 2 yıllık artışın yüzde 240’a yaklaştığını ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz