TGDF Vizyon – Mart 2024 | Başkanın Mesajı

Değerli Dostlar,

Ramazan ayının sonuna yaklaşırken TGDF Vizyon ile yeniden karşınızdayız. Yakında bayram coşkusunu yaşayacak, Ramazan Bayramı’nı sevgi ve hoşgörüyle kutlayacak, ailelerimizle ve sevdiklerimizle birlikte olmanın keyfini çıkaracağız.

Bu vesileyle bayram alışverişi öncesi tüketicilerin satın alma gücündeki düşüş nedeniyle bazı üreticiler gıda ürünlerinde taklit ve tağşişe başvurdukları için tüketicilerin bayramda şeker ve çikolata alışverişi yaparken üreticilerini bildikleri güvenilir ürünleri tercih etmeleri ve etiket okumaları hususlarını vurgulamak isterim.

Bu ay 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladık. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarından biri “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”. Bu tek başına bir amaç olarak görülse de aslında diğer birçok amaca erişimin de öncülüğü niteliğinde.

Bu kapsamda, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Galatasaray Üniversitesi’nin iş birliğinde düzenlenen etkinlikte, başta tarım sektöründe olmak üzere kadınların karşılaştıkları sorunları ve bu sorunlara çözüm önerilerini dile getirdik.

Her yıl bu özel günü kutlamak, kadınların toplumdaki varlığının, katkılarının ve haklarının vurgulanması, cinsiyet eşitliğinde verilen mücadelede ilerleme sağlanması bakımından önem arz etmektedir. Bu vesileyle tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bir kez daha en içten dileklerimle kutluyorum.

Değerli dostlar, tarladan sofraya zincirin tüm halkalarında yaşanan tüm sorunlar masamızda. Bu ay TGDF Strateji Toplantımızın ikincisini yaptık. Toplantının gündeminde ocak ayında gerçekleştirdiğimiz Strateji Gözden Geçirme Toplantısı kapsamında hayata geçireceğimiz projeler vardı. Kamu ilişkilerine ve tüketici ile birlikte kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik iki projeyi bir an önce başlatmak yönünde bir irade ortaya çıktı. Bayram sonrası birkaç hafta içinde bu iki projemizi başlatmak için proje ekipleri kurmayı konuştuk. “Birlikte Güçlüyüz” diyerek çıktığımız bu yolda TGDF çatısı altında geleceği kucaklama adına birlik ve beraberliğimizin ne denli güçlü olduğunu görmek hepimize büyük moral ve motivasyon oldu. Lütfen bizi yakından takip edin.

TGDF ailesi olarak şimdiden sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram geçirmenizi diliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

TMO Genel Müdürü Güldal: Buğday fiyatı maliyetlerin üzerinde belirlendi

Açıklanan buğday alım fiyatı tartışma yaratırken TMO Genel Müdürü...

“Yarının Köyleri” yola İzmir ile devam ediyor

Trendyol ve UNDP iş birliğinde yürütülen “Yarının Köyleri” projesinin ikinci...

Kurbanlığın canlı kilo fiyatı 40 lira birden geriledi

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, kurbanlık fiyatlarında gerilemeye yaşanıyor....

Gazi Kutlu: Sarımsak zamlanınca ithalatı yüzde 80 arttı

2003-2024 yılları arasında Türkiye 81 bin ton kuru sarımsak...