Tarım Kredi Kooperatiflerinde nakit kredi limitleri düşürüldü! Çiftçi 15 bin lirayı bozdurup bozdurup harcayacak!

0
361

Tarım Kredi Kooperatiflerinde çiftçiye kullandırılan nakit kredi limitleri düşürüldü. Daha önce yüzde 20 olan nakit kredi kullandırım oranı, 150 bin liraya kadar kredilerde yüzde 10, 150 bin liranın üstünde olan kredi limitleri için de yüzde 5’e düşürüldü. Buna göre 150 bin lira kredi limiti bulunan çiftçi Tarım Kredi Kooperatiflerinde en fazla 15 bin lira nakit kredi kullanabilecek.

Tarım Kredi Kooperatiflerinde nakit kredilerin durdurulduğu yönündeki haberlerin ardından bir genelge yayınlanarak, nakit kredi miktarlarının düşürüldüğü duyuruldu. Söz konusu genelgenin haberlerin arkasından yayınlanması dikkat çekti.

EN DÜŞÜK NAKİT KREDİ MİKTARI 30 BİN LİRADAN 15 BİN LİRAYA DÜŞÜRÜLDÜ

Yeni genelgeye göre çiftçinin kullanacağı nakit kredi limiti, 150 bin liraya kadar olan limitlerde yüzde 10’a, 150 bin liranın üstündeki limitlerde yüzde 5’e düşürüldü. Finansçı genel müdürün çiftçinin lehine aldığı bu kararla, çiftçi artık fazla para harcama derdinden kurtulacak! Çiftçi kendisine tanımlanan 15 bin lira nakit krediyi bozdurup bozdurup harcayacak!

Yayınlanan genelgede şunlar kaydedildi:

Tarım Kredi Kooperatifleri olarak ortaklarımızın tarımsal üretimine yönelik girdi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Faaliyetlerimiz kapsamında ortaklarımızın kooperatifle olan iş ve işlemlerini hızlı bir şekilde sonuçlandırabilmek, ihtiyaçlarını sağlıklı bir şekilde tespit edebilmek, beklentilerini kaliteli ve istikrarlı bir şekilde sağlayarak üretimlerine katkıda bulunmak ve üretimlerini sürekli kılmak adına yeni uygulamalar ortaya koymaktayız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz