Growtech Tarım fuarı, üreticilere yurt dışının kapısını araladı

Antalya’da 125 ülkeden yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği Growtech Tarım Fuarı, farklı kurumların organizasyonuyla 18 yabancı firma ile 100’e yakın yerli üreticinin ikili görüşmesine ev sahipliği yaptı.

ANFAŞ Kongre Merkezi’nde geçen hafta düzenlenen fuar, Almanya, İspanya, Hollanda, Çin ve Güney Kore başta olmak üzere 27 ülkeden 195’i yabancı 598 firma temsilcisini, 125 ülkeden yaklaşık 50 bin ziyaretçiyi ağırladı. 4 gün süren fuarda yerli ve yabancı firma yöneticileri, yaptıkları karşılıklı görüşmelerle işbirliklerinin temelini attı.

Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde düzenlenen alım heyeti organizasyonunda 10 yabancı firmayla 50’ye yakın Türk ihracatçı firma arasında 100’ün üzerinde ikili görüşme gerçekleştirildi.

Birleşik Krallık İş ve Ticaret Bakanlığı (DBT) tarafından organize edilen Tarım Teknolojileri Ticaret Heyeti’nde yer alan 8 yabancı firma ile de yaklaşık 50 Türk ihracatçı firma arasında 50’nin üzerinde ikili görüşme yaptı.

Rus Seracılar Birliği’nden gelen 49 kişilik heyet, Sera Konstrüksiyon Donanım ve Ekipman Üreticileri ve İhracatçıları Derneği ve üyeleriyle bir araya geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Türk-İş açıkladı… Yoksulluk sınırı 50 bin lirayı aştı! Bekâr bir çalışanın aylık ‘yaşama maliyeti’ yeni asgari ücretin üstünde

TÜRK-İŞ'in şubat ayına ilişkin açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasına...

Hakan Yüksel: Tarımda yüksek teknoloji ve makineleşme!

Tarım sektörü, gıda güvenliği, kırsal kalkınma ve çevre gibi...

İdil Çimrin: Çay saatine lezzet katın

İdilika'nın Mutfağı'nda bugün nefis çay saati lezzetleri var... Bugünlük...

Ziraat Bankası’nda usulsüzlük zinciri: Ziraat yöneticisinden kendi şirketine kredi

Ziraat Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fikrettin Aksu’nun,...