Tarım Bakanlığında kayyum skandalı! Belgeli yolsuzlara rağmen Bakan Yumaklı kayyum kararını geri çekti!

Tarım Bakanlığı kayyum skandalı ile çalkalanıyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Bakanlık müfettişlerinin tespit ettiği yolsuzluklara rağmen İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine yönelik aldığı kayyum kararını geri çektiği ortaya çıktı.

TARIMDAN HABER ÖZEL / Vahit Kirişçi döneminde sudan sebeplerle Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğine kayyum atanarak Birlik Başkanı Osman Türkman görevden alınırken, Bakan Yumaklı’nın Bakanlık müfettişlerinin birçok yolsuzluk tespit etmesine rağmen İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine yönelik kayyum kararını geri çekmesi, Bakanlık kararlarındaki çiftçe standartı gözler önüne serdi.

BAKANLIK MÜFETTİŞLERİ BİRLİKTEKİ YOLSUZLUKLARLA İLGİLİ KABARIK BİR DOSYA HAZIRLADI!

Gelen şikayetler üzerine Bakanlık Müfettişleri İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine yönelik yaptığı denetimlerde bir çok yolsuzluk tespit etti. Müfettişler, mevcut birlik başkanı Ahmet Kocaağa’nın oğlu olan AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı Mehmet Kocaağa’ya birlik imkânları ile yönetim kurulunun yetkilerini kullanarak imtiyaz sağladığını belirlerken, Kocaağa’nın birlikten bedelsiz olarak 15 baş buzağının verildiği, bunlara ilişkin hiçbir yönetim kararı, fatura ve ödeme belgelerinin bulunmadığı, 63 hayvan satın alımı yaptığını söylediği, ancak söz konusu şahsın işletmesinde 78 hayvan hareketi olduğu tespit edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Müge Akgün: Kıbrıs’ta şeflerin düeti

Kıbrıs’a yıllardır giderim, Akdeniz’in bu her anlamda kendine has...

406 Milyon TL’lik tarımdal destek ödemesi bu gün hesaplara yatırılacak

Bitkisel Ürün Sigortası Desteği için 296 milyon 471...

OECD ekim raporu: Türkiye gıda enflasyonunda ilk sırada

OECD, üyesi olan ülkelerde ekim ayında kaydedilen gıda enflasyonu...

Birçok kent için kuvvetli yağmur ve kar uyarısı

Meteoroloji, güney, güneydoğu ve doğu bölgelerinde bulunan pek çok...