Tarım Bakanından dikkat çeken çim açıklaması!

Su sıkıntısı olan bölgelerde fazla su isteyen ürünlerin ekilmemesi konusunda çiftçilerin bilgilendirilmesiyle ilgili önceden bir çalışma yapılmazken, Tarım Bakanlığının şehir merkezlerinde kuraklığa dayanıklı çim kullanılması yönünde Valiliklere, Belediye Başkanlıklarını ve Otelcilere çağrıda bulunması dikkat çekti.

Kuraklık bu yıl kendisini iyiden iyiye hissettirirken, çiftçilerin ürün ekimlerini planlı bir şekilde yapmamaları da endişelendiriyor. Sahada ekim sürecine giren çiftçilerin, kuraklık tehlikesi dikkate alınarak ürün ekimi konusunda doğru yönlendirilmesinde ciddi sorun yaşanırken, Tarım ve Orman Bakanlığının valilik ve belediye başkanlıklarına kuraklığa dayanıklı çim kullanılması yönünde çağrıda bulunması dikkat çekti.

Karaman Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bayram, ciddi bir su sıkıntısı yaşanmasına rağmen çiftçinin kontrolsüz bir şekilde ürün ekimi yaptığını belirterek, burada çiftçinin ciddi bir kayıp yaşamasından endişe ettiklerini kaydetti.

BAKANLIK KONTROLSÜZ MISIR EKİMİNDE ENDİŞE GÖRMÜYOR MU?

Bayram, yaptığı bu açıklama ile yaşanan su sıkıntısına karşılık çiftçinin ona göre ürün ekimi konusunda yeterli bilgilendirilmediğini ortaya koyarken, Tarım ve Orman Bakanlığının su sıkıntısı ile ilgili çiftçiyi doğru ürün ekimi konusunda yönlendirici çalışmalar yapmak yerine şehir merkezlerinde kuraklığa dayanıklı çim kullanımı ile ilgili çalışma yapması ise dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Aylin Öney Tan Evrensel kültür çay

Dünya Çay Günü geliyor. Çay bizim için çok önemli,...

19 Mayıs

Tomurcuk çayın fiyatı belli oldu

ÇAYKUR, beyaz çay üretiminin hammaddesi olan tomurcuk çayın kilogram...

Ticaret Bakanı Bolat duyurdu: 3 defa yakalanan firmalara kapatma cezası geliyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Fahiş fiyat uygulayan işletmeleri tespit...