Tarım arazileri böyle talan ediliyor! Kaçak yazlıkçı evlere sulama suyu aboneliği adı altında elektrik veriliyor!

0
308

Tarım arazilerinin üzerine yapılan ruhsatız evlere, kanunlara göre yasak olmasına rağmen sulama suyu aboneliği kapsamında CK Akdeniz Elektrik tarafından elektrik verildiği iddiası Antalya’nın Korkuteli ilçesinde büyük tepkiye neden oldu.

5 dekardan küçük arazilere bina yapılmasının kanunen yasak olduğuna dikkat çeken Korkutelili çiftçiler, ancak son yıllarda tarım arazileri üzerinde yazlıkçı ev tarzındaki yapılaşmaların giderek arttığına ve bu kaçak yapılaşmanın Korkuteli’nde tarımı tehdit etmeye başladığına işaret ettiler.

KAÇAK YAZLIKÇI EVLERE ELEKTRİK VERİLEREK KAÇAK YAPILAŞMA TEŞVİK EDİLİYOR!

Kaçak yapılan yazlıkçı evlere sulama aboneliği kapsamında elektrik verilmesi ise yaşanan vahameti gözler önüne seriyor. Antalya Korkuteli’nin köylerinden olan Kılcadağ, Kızılaliler, Yeşilyayla, Yelten, Bozova, Taşkesiği’nde tarım arazilerinin üzerine yapılan kaçak yazlıkçı evlerin giderek yaygınlaştığına dikkat çeken bölge sakinleri, CK Akdeniz Elektrik tarafından bu kaçak yazlıkçı evlere sulama suyu aboneliği adı altında elektrik verilmesinin de bu tarım arazileri üzerindeki kaçak yapılaşmayı teşvik ettiğine vurgu yapılıyor.

KORKUTELİ’NDEKİ ÇİFTÇİLER YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYOR!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz