Sencer Solakoğlu: Sınırlar kapatılır veya bir ambargo gelirse Türkiye ne et yiyebilir ne de yanından geçebilir!

 

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in Youtube yayınına konuk olan Bursa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu, Türkiye’nin hayvancılıkta geldiği acı durumu şu sözlerle özetledi: “Sınırlar kapansa, bir ambargo gelse Türkiye ne et yiyebilir ne de etin yanına yaklaşması mümkün olmaz!”

Uygulanan yanlış politikalardan dolayı ülke hayvancılığı sürekli geriye giderken, Türkiye kendi kendine yeterliğini de kaybederek tamamen ithalata bağımlı hale getirildi.

SENCER SOLAKOĞLU GAZETECİ CÜNEYT ÖZDEMİR’E KONUŞTU

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in Youtube yayınına konuk olan Bursa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu, bu durumu şu acı sözlerle net bir şekilde ortaya koydu:

TÜRKİYE ARTIK BİR TARIM ÜLKESİ DEĞİL Mİ?

Cüneyt Özdemir: Sencer bey şunu söyleyebilir miyiz? Türkiye artık bir tarım ülkesi değil, kendi kendine yetmeyi başarabilen bir ülke değil diyebiliyor muyuz?

Sencer Solakoğlu: Bakın et konusunda çok net. Şuanda et konusunda Türkiye Cumhuriyeti sınırları kapansa, bir ambargo gelse et ürünlerinin dışında bir çok üründe, Türkiye ne et yiyebilir, çok zenginler yemeye devam edebilir ama orta halli, normal kazancı olan insanların etin yanına yaklaşması mümkün olmaz. Çok net.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Aylin Öney Tan Evrensel kültür çay

Dünya Çay Günü geliyor. Çay bizim için çok önemli,...

19 Mayıs

Tomurcuk çayın fiyatı belli oldu

ÇAYKUR, beyaz çay üretiminin hammaddesi olan tomurcuk çayın kilogram...

Ticaret Bakanı Bolat duyurdu: 3 defa yakalanan firmalara kapatma cezası geliyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Fahiş fiyat uygulayan işletmeleri tespit...