Seçim sürecinde Tarım Bakanlığında TARSİM depremi!

0
786

Türkiye’nin seçim sürecine girdiği ve deprem felaketinden dolayı yoğun bir hasar ödemesinin yapıldığı bir dönemde TARSİM Genel Müdürü Serpil Günal, Genel Kurul kararı bile beklenmeden Tarım Bakanı Vahit Kirişçi’nin tek taraflı kararı ile görevden alınarak yerine Bakanlıkta emekli olmuş TARSİM’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bekir Engürülü’nün atanması, dikkat çekti.

Milli Gazete’den Sadettin İnan’ın haberine göre, Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Genel Müdürü Serpil Günal’ın, ani bir kararla görevden alınarak yerine Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı aynı zamanda TARSİM Yönetim Kurulu üyesi Bekir Engürülü’nün atanması, gündeme bomba gibi düştü.

Ülkenin seçim sürecine girdiği ve deprem felaketinden dolayı hasar ödemelerinin en yoğun olduğu bir dönemde yapılan bu görevden alma ve atama tam bir skandal olarak değerlendiriliyor.

detail-photo-fancybox-1

TARIM BAKANI GENEL KURUL SONRASI YENİ YÖNETİM KURULUNUN OLUŞMASINI BİLE BEKLEMEDİ!

TMO, 695 bin ton ekmeklik buğday ithalatı için ihale yapacak!

Geçtiğimiz hafta TARSİM Genel Kurulu yapılırken, henüz yeni yönetim kurulu belirlenmeden ve yönetim kurulu kararı alınmadan Genel Müdür Serpil Günal’ın tek taraflı olarak Tarım Bakanı Vahit Kirişçi’nin kararı ile görevden alınması sektörde şok etkisi yaptı.

EMEKLİYE AYRILAN GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ALELACELE TARSİM GENEL MÜDÜRÜ YAPILDI!

Serpil Günal’ın yerine, Tarım Reformu Genel Müdürlüğünde TARSİM’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve TARSİM yönetim kurulu üyesi Bekir Engürülü’nün atanması skandalın farklı bir boyutunu oluşturuyor. Bekir Engürülü, Tarım Bakanlığında bulunduğu görevden emekliye ayrılmasının hemen ardından TARSİM Genel Müdürlüğüne atanması dikkat çekerken, denetim tarafında görevi bulunan bir ismin aynı zamanda uygulamanın başına getirilmesi TARSİM’i yönetimsel anlamda sorgulanmasını gündeme getirecek. TARSİM’i yönetimsel anlamda sorgulanmasına neden olacak bir atamanın alelacele yapılması ise şaşkınlıkla karşılandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz