Pazardan, 3,1 milyon TL tohum yatırım aldı

Semt pazarlarındaki tezgahları dijital alışverişe taşıyan Pazardan, tohum yatırım turunda 3,1 milyon lira yatırım aldı.

Semt pazarlarındaki tezgahları dijital alışverişe taşıyan Pazardan, tohum aşamasındaki ilk yatırım turunu tamamladı. Turda 3,1 milyon TL’lik yatırım alan pazaryeri uygulaması, büyüme yolculuğunda önemli bir adım attı.

2021 yılında Burak Sıraç, Bora Gündüz ve Okan Tübek tarafından kurulan Pazardan; OTTO Holding, ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı, Keiretsu Melek Yatırım Ağı ve VeVentures’ın ortak katılımıyla tohum turunu 3,1 milyon TL yatırım ile tamamladı.

Aldığı yatırımlarla ürün ve iş modelini geliştirmeyi hedefleyen Pazardan, bu sayede günlük tazelikteki meyve ve sebzeleri İstanbul merkezli olmak üzere daha geniş bir tüketici topluluğuna ulaştıracağını açıkladı.

Pazardan, “tazelik” kavramını değiştirecek

Uygulamalarıyla online alışveriş trendinde yeni bir segment ve deneyim yarattıklarını aktaran Pazardan Kurucu Ortağı ve CEO’su Burak Sıraç, ilk yatırım turuna dair şu bilgileri paylaştı: “Pazardan’ı, kullanıcıların adreslerine semt pazarlarından online alışveriş yapmalarını sağlayan bir pazaryeri platformu olarak konumladık. Kategorideki oyuncular “tazelik” kavramına yatırım yaparken, biz bir adım daha ileriye gidiyoruz ve “günlük tazelikte” ürünler teslim ediyoruz. Pazarcılarımızın ve kullanıcılarımızın hayatlarında gerçek bir problemi çözdüğümüzü görmek bizleri çok motive ediyor. Teknoloji olarak da Pazardan Story, Akıllı File gibi Türkiye e-ticaret ekosisteminde ilk defa kullanılan özellikleri geliştirdik. Yatırım turunda sağladığımız kaynak ile etki alanımızı ve Pazardan deneyimini çok daha ileriye taşıyacağız.”

Pazardan’ın yeteneklerini güçlendiren bir yatırımcı kitlesi oluştu

Yatırım sürecini değerlendiren Pazardan CEO’su Burak Sıraç, “Yatırım görüşmeleri sürecinde maddi kaynağın yanında, her zaman birlikte sinerji yaratabileceğimiz yatırımcılarımızın olmasını arzu ettik. Geldiğimiz noktada Pazardan, yatırımcılarının kolektif bilgisi, tecrübesi ve sosyal ağı ile çok daha güçlü bir hale geldi. Karşılaştığımız farklı konular veya planlarımızla ilgili birlikte değerlendirmeler yapıyoruz, tavsiyeler alıyoruz. Herkes çok heyecanlı ve istekli, bizce bu çok değerli. Pazardan’ın hikâyesini hep birlikte yazacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Didem Eryar Ünlü: Dyson’dan “sorun çözen” mühendislik

Mühendisler tarafından yönetilen Dyson’ın odak noktası sürdürülebilir bir gelecek...

Alaattin AKTAŞ: İthal et, ye, iç, tüket, büyü; ithal et, ye, iç…

Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde geçen yıla göre yüzde...

Emel Yiğit: “Dünya Süt Günü”nde süte destek beklentisi

Bugün Dünya Süt Günü. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım...

Türkiye ekonomisi ilk çeyrekte yüzde 4 büyüdü, tarım ve sanayi küçüldü!

Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) Kahramanmaraş merkezli depremlerin gerçekleştiği...