Pazarcıdaki pos makinesi Babacan’ı şaşırttı

Uşak ve Denizli’de semt pazarlarını gezen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan vatandaşın kredi kartı ile alışveriş yaptığını görünce şaşırdı. Babacan’ın “Bu fiyatlar niye arttı?” sorusuna esnaf, Diyanet’in açıklamasına kinayede bulunarak, “Allah artırıyor. TikTok çekip Allah’a dua edelim de fiyatları düşürsün” diye yanıt verdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Uşak ve Denizli’de semt pazarları ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Denizli’de Çarşamba Pazarı’nda bir vatandaş Babacan’ın yanına gelerek enflasyonun ne zaman düşeceğini sordu. Babacan ise; “Bu hükümet iş başında olduğu sürece enflasyonun düşmesi mümkün değil. Yapamazlar. Seçime kadar enflasyonun düşmesi mümkün değil” diye yanıt verdi.

PAZARDA KREDİ KARTI DÖNEMİ

Pazar yerinde bir karpuz tezgahının üzerinde kredi kartı ile ödeme alındığını fark eden Babacan duruma çok şaşırdı. Kredi kartına satış yapan esnaf “Pos cihazı pazarda kaç kişide var?” diye soran Babacan’a “Genelinde var artık” yanıtı verdi. Babacan bunun üzerine “Kilosu 1 buçuk lira. Vatandaş artık kredi kartıyla alıyor. Ne yapsın?” diye konuştu.

ESNAFTAN “FİYATLARI ALLAH ARTIRDI” GÖNDERMESİ

Aynı pazarda giyim ürünleri satan bir esnafın verdiği cevaplar ise Babacan’ı ve çevresindekileri güldürdü.

Babacan’ın “Sattığını yerine koyamıyorsun, değil mi?” diye sorduğu esnaf; “Mümkün değil. Vatandaş evim arttı, damım arttı diye seviniyor. Buraya geldiğinde şunun fiyatı 30 lirayken 50 lira olunca bu niye pahalı diye soruyor. Senin evin artıyor, damın artıyor…” ifadelerini kullandı. Babacan’ın ‘Bu fiyatlar niye arttı?’ sorusuna ise Diyanet İşleri Başkanlığı’nın geçtiğimiz günlerde gündeme gelen bir fetvasına gönderme yaparak; “Allah artırıyor. Geçen gün arkadaşlara hep beraber bir TikTok çekelim. Allah’a dua edelim. Bu fiyatları düşürsün dedim” şeklinde yanıt verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Sencer Solakoğlu: Sınırlar kapatılır veya bir ambargo gelirse Türkiye ne et yiyebilir ne de yanından geçebilir!

https://youtu.be/40KMfDIbfL4?feature=shared   Gazeteci Cüneyt Özdemir’in Youtube yayınına konuk olan Bursa Damızlık...

Simide suistimal zammı geliyor

Seçim öncesi simitteki zam, geri alındı. Şimdi ise KDV...

Yaş meyve ve sebze ihracatı 2024’e hızlı başladı

Yaş meyve sebze sektörü, 2024’ün ilk 3 ayında yüzde...

Büyük, çok sulu ve etli; işte AB coğrafi işaretli Ayaş domatesi hakkında merak edilenler

AB şimdiye dek peynirden baharata, tarhanadan zeytine kadar 21...