Osman Ulagay: Rezaletten fazilete Erdoğan mucizesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan şimdi “Ekonomide faziletli bir sürece giriyoruz” derken tam olarak neyi kastediyor bilmiyorum ama 2017’den 2023 seçimine kadar Türkiye ekonomisinde yaşananları tam bir “rezalet” olarak niteleyebiliriz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye ekonomisinin gidişatından çok memnun görünüyor, umut verici açıklamalar yapıyor son haftalarda.

Fotoğraf: AA

Erdoğan, Cezayir’den yurda dönerken uçaktaki gazetecilere “Ekonomide faziletli bir sürece giriyoruz” müjdesini verdikten sonra Türk Lirası’nın değer kaybettiği sürecin sona erdiğini de açıklamış. Ford Otosan’ın Yeniköy fabrikasının açılış töreninde yaptığı konuşmada da “enflasyonu kalıcı olarak tek haneli rakamlara geriletmek en önemli hedefimiz” demiş. Sayın Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada da “Ekonomide dengeleri tekrar kurmak vakit alıyor” diyerek doğru yolda olduklarını anlatmış.

Erdoğan toplumu iyi tanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplumu iyi tanıyan bir siyasetçi. Toplumun çoğunluğunun nasıl tavlanacağını ve avutulacağını, nelerin hesabını sorup sormayacağını çok iyi bilen bir lider. Türkiye’nin çok partili demokrasiye geçtiği 1950 yılından bu yana, en yakın rakibine büyük fark atarak, 21 yıldır kesintisiz iktidarda kalması da bunun bir kanıtı zaten. Bunun verdiği bir cesaretle topluma ağır bedel ödeten icraatını bile hiç sıkılmadan savunabiliyor.

Ekonomiye 5 yıl kaybettirdi

2017 yılının kasım ayında o dönemde ekonomiden sorumlu bakan olan Nihat Zeybekçi’nin yaptığı iddialı bir bir açıklama üzerine Dünya gazetesine yazdığım yazıda, Türkiye gibi bir tasarruf potansiyeli yüksek olmayan bir ülkenin dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi olmaya heves etmesinin tehlikeli bir girişim olduğunu vurgulamıştım. Ne yazık ki bu konu fazla ciddiye alınmadı ve Türkiye ekonomisi bu çıkmaz yola sokuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Ümit Akçay: Enflasyon neden düşmüyor?

Ortodoks inanca mensup olanlar, firma kârları rekorlar kırarken enflasyonun...

Kırmızı et fiyatları için korkutan uyarı!

2010'da 25 lira olan karkas etin kilogram fiyatının 460...

Meyve sebze ihracatında hedef: Avrupa, Kanada, Çin

Yaş meyve sebze ihracatçıları, Avrupa, Kanada ve Çin pazarlarına...

Çiftçi kuruluşu Tarım Kredi lüks rezidansa taşındı!

Tarım Kredi Kooperatifleri, uzun yıllar hizmet verdiği Ankara’nın en...