O bölgelere sağanak ve kuvvetli rüzgar uyarısı! Bugün hava nasıl olacak?

0
288

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 10 Mart hava durumu tahminleri açıklandı. Cemrelerin düşmesinin ardından sıcaklıklar yurt genelinde yükselirken sağanak uyarısı geldi. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 10 Mart hava durumu raporu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Edirne, Kırklareli, Antalya, Isparta, Kastamonu, Sinop, Ordu, Tokat, Sivas, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Osmaniye çevreleri ile Kahramanmaraş’ın güneybatı çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olacağı bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis ile birlikte, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır. Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında da kuvvetli rüzgar bekleniyor.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?


MARMARA
Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, bölge genelinde güneyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

EDİRNE 8°C, 21°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

İSTANBUL 11°C, 16°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

KIRKLARELİ 8°C, 17°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

KOCAELİ 11°C, 20°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

EGE
Parçalı, yer yer çok bulutlu, kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, Kuzey Ege kıyılarında güneyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus bekleniyor.

A.KARAHİSAR 3°C, 18°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

DENİZLİ 8°C, 21°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

İZMİR 13°C, 20°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı

MUĞLA 4°C, 16°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde batı kıyıları (Milas, Bodrum, Datça ve Marmaris) hafif sağanak yağışlı

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Antalya ve Isparta çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Osmaniye çevreleri ile Kahramanmaraş’ın güneybatı çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus bekleniyor.

ADANA 10°C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 15°C, 18°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı

HATAY 9°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

K.MARAŞ 7°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde güneybatı çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz