‘Köy Enstitüleri Kitap ve Efemera’ sergisi Ayvalık’ta

0
448

Köy Enstitüleri’nin kuruluşun 83’üncü yıl dönümü kapsamında Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi’nde Eğitimci-Koleksiyoner Haldun Cezayirlioğlu’nun “Köy Enstitüleri Kitap ve Efemera” sergisi açıldı. 2 Mayıs akşamına kadar gezilebilecek olan serginin açılışı Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Ayşe Urul tarafından yapıldı.

Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi, eğitimci ve koleksiyoner Haldun Cezayirlioğlu’nun ‘Köy Enstitüleri Kitap ve Efemera’ sergisine ev sahipliği yapıyor.

Haldun Cezayirlioğlu, Köy Enstitüleri’nin kuruluşun 83’üncü yıl dönümünde Ayvalık’ta sergi açtı. Serginin açılışı Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Ayşe Urul tarafından yapıldı.

Serginin 10’uncu Köy Enstitüsü sergisi olduğunu belirten Cezayirlioğlu, diğer temalarda açtığı sergilerle birlikte toplamda 23’üncü sergisini açtığını belirtti. Sergilerini daha önce Ankara, İstanbul, Kastamonu, Eskişehir, İzmir ve İzmit’te sanatseverler ile buluşturduğunu hatırlatan Cezayirlioğlu, bu yıl içinde İstanbul’da açılacak sergisinin hazırlıklarını sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz