Kavacık Köyü Üzüm Festivali’ne hazır

Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen Kavacık Üzüm Festivali 11. kez misafirlerini ağırlamak için hazırlanıyor. Binlerce İzmirliyi ağırlayacak festival öncesi belediye ekipleri hazırlıklarını tamamladı.

İzmir’de Karabağlar Belediyesi’nin yerel üreticiyi güçlendirmek için düzenlediği Kavacık Üzüm Festivali 11. kez kapılarını açacak. 23 – 24 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Festival öncesi hazırlıklarını tamamlayan Karabağlar Belediyesi ekipleri köy meydanı, sokaklar ve kaldırımların bakım-onarım çalışmalarıyla çocuk oyun alanının düzenlemesi yapıldı. Açık alanlara mevsim çiçekleri dikilirken, köy yolları asfaltlandı.

“HER YIL FESTİVALE KATILIM ARTIYOR”

Festivalin her yıl daha fazla ilgi gördüğünü vurgulayan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, bu nedenle kapsamlı bir hazırlık çalışması yürüttüklerini söyledi. Karabağlar Belediyesi’nin Coğrafi İşaret Belgesi aldığı Kavacık Üzümü’nü dünyaya tanıtmaya kararlı olduklarını belirten Başkan Selvitopu, “Her yıl festivale katılım artıyor. Bu nedenle ekiplerimizle vatandaşlarımız rahat etmesi için çalışıyoruz. Kavacık köyümüzün başta üzüm olmak üzere tüm değerlerinin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması için bundan sonra da elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Tüm konuklarımıza keyifli bir hafta sonu diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Tarım Bakanlığından belediyelerin tarımsal faaliyetlerine tedbir! CHP’li belediyelerin çalışmaları kısıtlanabilir!

Tarım Bakanlığı, desteklerin görünürlüğünü azalttığı gerekçesiyle belediyelerin tarımsal faaliyetlerine...

AB’den Türkiye’nin iki ürününe daha coğrafi işaret!

Osmaniye Yer Fıstığı ile Bingöl Balı’nın AB Komisyonu kararıyla...

Meteoroloji’den çok sayıda il için uyarı: Gök gürültülü sağanak bekleniyor

Meteoroloji 14 Temmuz hava durumu raporunu yayımladı. 9 il...

Pembe maskeyle işe koyuldular, 250 kovan desteğini aldılar

Van'ın Gevaş ilçesinde kooperatif kuran ve pembe arıcılık kıyafetleriyle...