Gözaltına alınan “Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde” çıkartmasını tasarlayan tasarımcı, adliyeye sevk edildi

0
301

Seçimlerin arifesinde marketlerde ürünlerin üzerine yapıştırılmaya başlanan, “Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde” çıkartmalarını hazırlayan görsel iletişim tasarımcısı Mahir Akkoyun, gözaltına alındığını duyurdu. ÇHD İzmir Şube, “Cumhurbaşkanına hakaret ve seçim kanununa muhalefet iddiaları ile gözaltına alınan Mahir Akkoyun, savcının adli kontrol şartı ile serbest bırakılması talebi ile sulh ceza hakimliğine sevk edildi.” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilli genel seçimlerine sayılı günler kala, halkın sıcak gündemi hâlâ geçim sıkıntısı. Hızla eriyen alım gücü ve yetişilemeyen fiyatlara tepkiler farklı şekillerde dile getiriliyor. Bunlardan biri de market raflarına yansıyan bir kampanya oldu. “Gençlik Devirecek” hareketi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarının olduğu çıkartmalar hazırlayarak marketlerde farklı ürünlerin üzerine yapıştırdı. Etiketlerin üzerinde, “Bu ürün pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde” ve “Bu ürün bizim yüzümüzden pahalı” yazıldı.

Market raflarında hızla yayılan o etiketleri hazırladığını belirten Akkoyun, bugün sabah saatlerinde sosyal medya hesabı Twitter’dan gözaltına alındığını duyurdu. Akkoyun, İzmir Konak Güvenlik Şube’ye götürüldüğünü ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz