Et alamayan vatandaş sakatata yöneldi

0
273

Kıymanın 200 TL, kuşbaşının 230 TL ve bonfilenin 500 TL olduğu bugünlerde et yüzü göremeyen vatandaş çare olarak sakatata yöneldi. Bir kasap, vatandaşın son dönemde sakatatı alıp, kıyma olarak çektirdiğini anlattı.

İthalata dayalı et politikası ve yerli havyan varlığımızın her geçen gün azalması sebebiyle et fiyatları yükselmeye devam ediyor.

Et fiyatlarındaki yüksek artış geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşın daha ucuz olan sakatata yönelmesine sebep oldu.

Geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşın sakattan kıyma çektirdiğini söyleyen Ankaralı kasap, önümüzdeki Ramazan’da et fiyatlarının daha artacağını belirterek, “200 TL’lik kıyma 260-270 TL’ye yükselecek. Ramazan’da vatandaş et yüzü göremeyecek” dedi.

KIYMA 200 TL, BONFİLE 500 TL

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Ankara Yenimahalle’de ziyaret ettiği et toptancısında et fiyatlarındaki son durum hakkında kasapların görüşünü aldı.

Et fiyatlarındaki son durum hakkında CHP’li vekile bilgi veren kasap, her geçen gün alım gücü düşen vatandaş için etin artık lüks olduğunu dile getirdi.

Etteki güncel fiyatlar hakkında bilgi veren kasap şu ifadelere yer verdi: “Kıyma şu anda 200 TL. Kuşbaşı 230, bonfile ise 500 TL’ye satılıyor. Bir asgari ücretli vatandaşın et alma şansı artık yok. Vatandaş artık gramla bile et almıyor.”

‘YÜREK ALIP KIYMA YAPTIRIYORLAR’

Artan fiyatlar sebebiyle et alamayan vatandaşın artık sakatata yöneldiğini dile getiren kasap sözlerine şöyle devam etti:

“Vatandaş artık eskiden hayvanın rağbet görmeyen yerlerini almaya başladı. Yani sakatata yöneldiler. Böbrek, ciğer, yürek, işkembe alıyorlar. Onlar etten ucuz. Özellikle yürek çok satılıyor. Vatandaş sakatatı alıyor ve kıyma olarak çektiriyor. Vatandaşımız yürekten kıyma yiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz