Eğitimlerden haberdar olmak için EQVEGAN’ı takip edin

0
371

Değerli Paydaşımız,

Doğal afetlerin gölgesinde bulunduğumuz bu günlerde yiyecek ve içecek arzındaki sürekliliğin değeri bir kez daha görülüyor. İklim değişikliği ve savaşlar da denkleme eklendiğinde, yerel ve küresel gıda sistemlerinin geleceğimiz için önemi açık şekilde ortaya çıkıyor.

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu olarak hem artan ülke ve dünya nüfusuna yeterli, güvenilir ve besleyici gıda ve içeceği ulaştırabilmek hem küresel ısınmayı bir nebze olsun önlemek adına Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını destekliyoruz.

Üyelerimizin bu yöndeki bireysel çabaları yanında, Federasyon olarak da ulusal ve uluslararası oluşumlarla iş birliği içerisinde çalışmalar yürüterek sürdürülebilirliği destekleyen girişimlere imza atmaya devam ediyoruz.

Sürdürülebilirlik bağlamında üreticiler ve tüketiciler tarafında bitkisel gıda ve içecek alternatiflerine doğru bir yönelim yaşandığını biliyoruz. Bu yönelimin altyapısını desteklemek üzere bir Avrupa Birliği projesi olan EQVEGANın Ankara Üniversitesi ve TAGEM’le birlikte Türkiye’deki ortaklığını yürütüyoruz.

Türkiye dahil 11 Avrupa ülkesinden 14 kuruluşla birlikte üzerinde çalıştığımız ve sonuçlandırma aşamasında olduğumuz projemiz kapsamında bitkisel bazlı, vejetaryen ve vegan gıda üretimi ile ilgili sertifikalı teknik eğitimler vererek ülkemizde bu yönde kapasite gelişimine katkıda bulunmayı planlıyoruz.

EQVEGAN projesini sosyal medya hesaplarından takibe alarak güncel gelişme ve eğitimlerden eş zamanlı haberdar olabilirsiniz.

linkedintwitterfacebookyoutube

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz