Bandırma, tarımın başkenti olma yolunda hızla ilerliyor

Bandırma’da yapılan “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tarım, Ticaret ve Girişimcilik Eko Sistemi” konulu panelde kentin ekonomisi masaya yatırıldı.

Bandırma Ticaret Borsası ve EKONOMİ Gazetesi işbirliğinde düzenlenen “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tarım, Ticaret ve Girişimcilik Eko Sistemi” konulu panelde, Bandırma’nın Türkiye tarımının başkenti olma yolunda hızla ilerlediği dile getirildi. Bölge üreticilerini, tüccarları ve sanayicileri bir araya getiren panelde, Bandırma’nın ve bölgenin tarımı, tarım ticareti ve hızlı büyüyen kentin ekonomisi masaya yatırıldı.

BANDIRMA – Türkiye’nin önde gelen tarım ürünleri üretim merkezlerinden biri olan Bandırma’da sektör masaya yatırıldı. Bandırma Ticaret Borsası ve EKONOMİ Gazetesi işbirliğinde düzenlenen “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tarım, Ticaret ve Girişimcilik Eko Sistemi” konulu panel, Bandırma Ticaret Borsası Konferans salonunda gerçekleştirildi. Bölgenin tarım sektörü üreticilerini, tüccarları ve sanayicileri bir araya getiren panelde, Bandırma ve bölgesinin tarımı, tarım ticareti mercek altına alındı.

Bandırma Ticaret Borsası Genç Girişimciler Kurulu organizasyonunda düzenlenen “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tarım, Ticaret ve Girişimcilik Eko Sistemi” panelinin moderatörlüğünü EKONOMİ Gazetesi Genel Koordinatörü Vahap Munyar yaptı. Panelde, Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Can Ata Tan, EKONOMİ Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ, Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi ve Ziraat Mühendisi Onur Eken ve EKONOMİ Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı Şeref Oğuz konuşmacı olarak yer aldı.

“TARIMDA YENİ HEDEFLER OLUŞTURMALIYIZ”

Panelin açılışında konuşan Bandırma Ticaret Borsası Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Burak Okbay, “Bandırma Ticaret Borsası Genç Girişimciler Kurulu olarak tertip ve organizasyonunda, Borsamız Yönetimi’nin olurları ve desteği ve Ekonomi Gazetesi yazar ve yöneticileri ile yapmış olduğumuz işbirliği sonucu ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tarım, Ticaret ve Girişimcilik Ekosistemi’ konulu panel düzenlemek istedik” dedi. Okbay şöyle devam etti: “Değerli misafirlerimizin de konuşmaları ile vizyon ve renk kattığı panelimizde ülkemizin en verimli topraklarından birine sahip olan Bandırma’mızın mevcut durumuna değinmek istedik. Bandırma Ticaret Borsası Genç Girişimciler Kurulu olarak, birbirinden değerli 14 kurul arkadaşımız ile beraber, Borsamızın çalışmaları, projeleri, bölgemizi ilgilendiren sosyal ve ekonomik konularda çalışmalar yapmakta ve bu çalışmalara destek vermekteyiz. Tam 100 yıl önce, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün adeta küllerinden yeniden inşa ettiği Genç Cumhuriyette, ilk atılan adımlar Tarımın geliştirilmesi için yapılmış, yurdun her bir tarafı zirai yatırımlarla adeta nakış nakış işlenmiştir. 17 Şubat 1923 te İzmir’de toplanan ‘Türkiye İktisat Kongresinde Milli Ekonominin Temeli Ziraat’tır’ denilmiştir. Akabinde de ekonomik bağımsızlığın elde edilmesi için girişimci ve yatırımcılara imkânlar tanınmış ve bu Cumhuriyet, bugün 100 yaşını doldurmakla birlikte 2’inci yüzyılının içine girmiştir. Bugün aynı ruh, aynı heyecan ve inanç ile tüm bu çalışmaların genç girişimcilerimize aktarılması, daha iyilerinin yapılması için yeni hedefl erin oluşturulması adına hepimiz buradayız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Sofra kurmak artık çok daha pahalı

Tarımsal girdi enflasyonu 51 aydır soluksuz yükseliyor. Tarladaki maliyet...

Tarımsal girdilerde 2023’ün zam şampiyonu veteriner harcamaları!

Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi Aralık 2023’te yıllık yüzde 41,43,...

Tarım Bakanı Yumaklı’ya ithalat soruları!

Tarım ve Orman Bakanlığının 600 bin besilik sığır ithalatını...