Balık av sezonunun kapanmasına günler kaldı: Fiyatlar artmaya başladı

0
359

Balıkta av yasağına sayılı günler kaldı. 15 Nisan’da başlayacak av yasağı öncesi İstanbul’da balık fiyatları arttı.

Balık avı sezonunun 15 Nisan’da sona ermesine sayılı günler kala tezgahlarda balık azalırken fiyatların ise yükseldiği görüldü.

Kumkapı Balıkçılar Çarşısı’nda sezonun son günleri bolluğun bittiği görüldü. Balıkta çeşitlilik olsa da balığın az olması fiyatlara yükseliş olarak yansıdı. Fiyatlar ortalama yüzde 50 arttığı belirtildi. Kumkapı Balıkçılar Çarşısı’nda çupranın kilosu 200 liradan, istavritin kilosu 70, palamutun tanesi 120, hamsinin ise kilosu 100 liradan satılıyor.

“ORTALAMA YÜZDE 60 FİYAT ARTIŞI”

Balıkta bolluğun bittiğini aktaran balıkçı Şafak Gün, ’’Balık sezonunda yeterince bolluk oldu, sezonun son zamanlarını yaşıyoruz, av yasağına az kaldı. Balık çeşitliliği tezgahlarda var. Balık az, fiyatlar arttı. Deniz çuprası kilosu 200 lira, levrek 100 lira, istavritin kilosu 70 lira, hamsinin kilosu 100 lira, palamutun tanesi 120 lira civarında. En çok barbunya, mezgit, çinakop, çupra balığı tercih ediliyor. Bu dönemi iyi değerlendirmek lazım av yasağında fiyatlar daha da artar. Şu an ortalama yüzde 60 fiyatlar arttı’’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz