Bakan Kirişçi: Üretmeye devam etmemiz lazım

0
324

Hatay’ın Hassa ilçesinde muhtarlar ve kanaat önderleriyle bir araya gelen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, üretimin devam etmesi gerektiğini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Hızla ülke olarak normalleşmemiz lazım. Üretiyor olmamız ve bu üretimi tarlada, bağda, bahçede yaptığımız gibi ahırda, ağılda, kümeste de sürdürmemiz lazım.” dedi.

Kirişci, Hassa ilçesinde muhtarlar ve kanaat önderleriyle bir araya geldiği toplantının ardından imece usulüyle bağ budaması yapan çiftçilerle buluşarak açıklamalarda bulundu.

Depremin ardından bölgede üretimin devam etmesinin önemini vurgulayan Kirişci, “Vatandaşlarımız bugün de üzüm bağında budama işlemleri gerçekleştiriyor. Biz de kendilerine ‘hem eşlik etmiş olalım hem de bu üretim faaliyetine vermiş oldukları destekten dolayı da tebrik edelim’ diye buradayız. Hızla ülke olarak normalleşmemiz lazım. Üretiyor olmamız ve bu üretimi tarlada, bağda, bahçede yaptığımız gibi ahırda, ağılda, kümeste de sürdürmemiz lazım.” diye konuştu.

Bakan Kirişci, bakanlığa bağlı 15 binin üzerindeki personeliyle sahada görev aldığını anımsatarak, vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamak için gayret gösterdiklerini vurguladı.

Depremde hayvanları telef olan vatandaşların zararının tespitine yönelik çalışmalar yürüttüklerini anlatan Kirişci, afetzede üreticilere 15 bin tonun üzerinde yemin ücretsiz dağıtıldığını hatırlattı.

“Yaraları sarmak için büyük bir çabanın ve azmin içindeyiz”

Kirişci, bölgedeki vatandaşların tarlalarını sürdüğünü ve bağlarını budadığını belirterek şunları kaydetti:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz