Akıllı çevreci doğa ve çiftçi dostu ilaçlama BRIDGESOFT, Smart SprayeX

Bridgesoft,  derin öğrenme ve görüntü işleme ile gömülü donanımlar ve uç bilgisayarları bir araya getirerek yüksek teknoloji üreten ve bu ürettiği teknolojiyi tarıma entegre eden bir firmadır. Çiftçimizin ve tarım sektörümüzün dünya ile rekabet edebilmesi için teknoloji köprüsü görevi görme misyonunu üstlenmiştir.

Şirketimiz, tarım teknolojilerinin yerlileştirilmesi ve yeni teknolojilerin üretilmesi vizyonu ile hareket etmektedir. Bünyesinde barındırdığı yazılım ekibi, elektronik ekibi ve yapay zeka ekibi ile %100 yerli ve milli elektronik donanımlar, yazılımlar ve yapay zeka modelleri geliştirmektedir.

Smart SprayeX

Bu doğrultuda Smart SprayeX ürünümüz, kameralar ve yapay zeka ile sadece yabancı ota herbisit atan asılır tip ilaçlama makineleri ile ilaçlama maliyetlerini %90’a varan oranda düşürebilmektedir. Teknolojimiz, sıra arası mesafesi 70cm ve fazlası olan ürünlerde yüksek tasarruflu herbisit ve fungusit uygulamaları yapabilmektedir. ( Patates, Domates, Mısır, Ayçiçeği, Pamuk, Şekerpancarı )

Smart SprayeX ürünümüz, traktör milinden hareketli pompası olan kanatlı asılır tip ilaçlama makinesi olarak 12M ve 16M kanat genişlikleri ve 400 Litre ile 1000 Litre sıvı tankı seçenekleri ile 2024 yılında pazara çıkması hedeflenmektedir.


Smart SprayeX – Modüler Kit 

Smart SprayeX ilaçlama makinemizin yanısıra Smart SprayeX kitimiz ile de çiftçimizin ihtiyaçlarını karşılayacağız.

Smart SprayeX evrensel kitimiz, hali hazırda envanterinde 12 metre ve üzeri kanat genişliği ve 600 Litre ve üzeri sıvı hacimli traktör arkası asılır tip ilaçlama makinesi olan çiftçilerimize yeni bir ilaçlama makinesi almadan teknolojimizi kullanma imkanı tanıyacaktır. Bu kit bir Smart SprayeX kanadıdır ve mevcut ilaçlama makinesinin kanat aksamının değiştirilerek membranlı pompa ve kanat hidroliği girişlerine takılarak çalıştırılabilir.

Smart SprayeX – Kullanıcı Arayüzü

Makinemizin üzerinde bulunan dokunmatik ekran veya tuşlu konsol ile çiftçilerimiz ilaçlama öncesinde arazide bulunan ekini ve yabani ot sıklığını seçerek operasyon hazırlığını gerçekleştirebilir. Ekranlarımız çiftçilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için  karmaşıklıktan uzak sade ve anlaşılır biçimde geliştirilmektedir. Bu ekranlarda ayrıca çiftçimiz dilerse detaylı ilaçlama ayarları gerçekleştirerek tasarruf oranını arazi ve ekin de uyumlu ise %90’lara çıkarabilir.

İlaçlama sonrasında bu ekranlar operasyon ile ilgili, kaç adet yabancı ot görüldü, ne kadar litre ilaç karışımı püskürtüldü, tasarruf oranı % kaç ile uygulandığı gibi metrikleride yine dilerse çiftçimize sunabilir.

Smart SprayeX – Toprağı ve Havayı Zehirlemiyor! Seçici ilaçlama teknolojisi sayesinde doğayı nasıl koruyor?

Konvansiyonel ilaçlamada ilaç karışımı, tüm alana sisleme şeklinde yabancı ot var mı yok mu bakmaksızın püskürtülmektedir. Bu yöntem, hem toprağın yüksek miktarda kimyasala maruz kalması hemde sisleme sebebiyle havada ilaç karışımı partiküllerinin yayılmasına sebep olmaktadır. Smart SprayeX ile arazide sadece yabancı otlara ilaçlama yapılırken aynı zamanda iri taneli ve çizgisel püskürtme nozulları kullanıldığından havaya dağılım olmamaktadır.

Smart SprayeX – Kalıntı Bırakmıyor !

İlaçlama operasyonunu hedefli ve sadece yabancı otu hedef alarak yapmamız bize konvansiyonel ilaçlama makinelerine kıyasla çok daha az miktarda ilaç püskürtülerek işlemi tamamlama imkanı tanıyor. Bu püskürtme işlemini gerçekleştirirken de yelpaze nozullar ile sıra arasında olan otlara denk gelecek şekilde sisleme yapmadan iri damlalı ilaç atıyoruz ve bu sayede sıra üzerindeki ekinlere dağılım ve sıçrama minimum düzeyde oluyor. Bu sayede, ekinler üzerine konvansiyonel ilaçlamaya oranla kabul edilebilir düzeyde ilacın sıçraması, kalıntı oluşmasını engellemektedir.

Smart SprayeX ile Daha Verimli Hasat

Konvansiyonel ilaçlama yabancı ot ve ekin farketmeksizin tüm alana ilaçlama gerçekleştirilen bir method olduğundan ekinler stress yaşamakta ve sebze/meyveler de hacim ve kalite düşüşüne sebep olmaktadır. Smart SprayeX ile gerekmeyen yerlerde ilaçlama yapılmayacağından bölgesel olarak kimyasal bulaşmamış alanlar ve ilaçlama yapılan yerlede ise minimum düzeyde kullanım ile ekinler strese giremeyecektir.

Her yıl ülkemizde milyar dolarları bulan ilaç ithalatı yapılmaktadır. Bu ithalat rakamı her sene tarımda ekilen alanın artışı ve yabancı otların yoğun ilaç kullanımı sebebiyle bağışıklık kazanması ile artmaktadır. Bu doğrultuda ürünümüz, ülkemizdeki cari açığı kapatmaya yardımcı olurken aynı zamanda 2030 yılına kadar karbon emisyonlarını %55 azaltmayı hedefleyen Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı destekleyen bir araç olmaktadır.

Avrupa Yeşil Mutabakatı ile ilgili yasal süreç oldukça aktif bir şekilde devam ediyor, bu doğrultuda ürünümüz, hedeflere ulaşılmasına yardımcı olurken aynı zamanda ülkemizdeki cari açığı kapatmaya yardımcı olur.


SMART SPRAYEX ÖN SİPARİŞ

Sizde Smart SprayeX ile akıllı ilaçlama yaparak değişen tarım teknolojilerinin öncülerinden olurken aynı zamanda tasarruflu ve temiz ürünler üretmek isterseniz aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

 [email protected]

[email protected]

www.bridgesoft.com.tr

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Türk lezzetlerini ABD’de tanıtan Turkish Tastes’e Amerikalı şeflerden büyük ödül

ABD’li şefler Türk lezzetlerine akın etti Türk gıda ürünlerinin ABD...

EİB ve İTG Türk tarımının gelişimi için ortak lobi yapacak

Türkiye’de yıllık 7,5 milyar dolarlık tarım ürünleri ihracatıyla Türkiye...

2024 yılı fındık rekoltesi açıklandı: Fiyat ne olacak?

Ulusal Fındık Konseyi Başkanı Hamza Bölük, 2024 fındık rekoltesini...

Resmi Gazete’de yayımlandı: Elektronik alkol takip sistemi devrede

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sahte alkol kaynaklı...