0 derecede et kuyruğu

Ramazan ayında da vatandaşın payına uzayan kuyruklar ve hayat pahalılığı düştü. Ankaralılar, ucuza et alabilmek için 0 derecede Başkent Market önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Kırmızı et fiyatlarında az bir şey artış oldu” derken, vatandaş kırmızı ete üst üste gelen zamların ardından kasabın yolunu adeta unuttu. Dar gelirlinin payına Ramazan ayında da uzayan kuyruklar ve hayat pahalılığı düştü. Ankaralılar da sofralarına et koyabilmek için 21 Mart Perşembe günü 0 derecede uzun kuyruklar oluşturmak zorunda kaldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ucuz et satışı yaptığı Başkent Market önünde vatandaşların oluşturduğu kalabalık, ekonomik krizin geldiği noktayı yeniden gözler önüne serdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ucuz et satışının Ramazan ayı boyunca süreceği belirtildi. Başkent Market şubeleri ve Başkent Mobil Market otobüsü aracılığıyla yüzde 100 yerli besi hayvanlardan elde edilen etlerin uygun fiyatla vatandaşlara ulaştırılıyor.

1 HAFTADA 34 TONLUK SAT

Uygulamanın ilk haftası olan 11-17 Mart’ta toplam 34 ton 730 kilogram kırmızı ve beyaz et satışı yapıldı. Kızılay, Batıkent Atlantis, Etimesgut, ASKİ, Şafaktepe, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve GİMAT olmak üzere toplam 7 Başkent Market şubesinde gerçekleştirilen uygun fiyatlı et satışı, çevre ilçelerde de Başkent Mobil Market aracılığıyla yapılıyor. Başkent Market şubelerinde bir kilogram kasap köfte 369 TL’ye, bir kilogram kıyma 369 TL’ye, bir kilogram kuşbaşı 379 TL’ye, bir kilogram dana sucuk 309 TL’ye, bir kilogram yemeklik haşlanmış et ise 339 TL’ye satılıyor.

Toplamda 7 Başkent Market şubesinde gerçekleştirilen uygun fiyatlı et satışı, çevre
ilçelerde ise Başkent Mobil Market aracılığıyla yapılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Aylin Öney Tan Evrensel kültür çay

Dünya Çay Günü geliyor. Çay bizim için çok önemli,...

19 Mayıs

Tomurcuk çayın fiyatı belli oldu

ÇAYKUR, beyaz çay üretiminin hammaddesi olan tomurcuk çayın kilogram...

Ticaret Bakanı Bolat duyurdu: 3 defa yakalanan firmalara kapatma cezası geliyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Fahiş fiyat uygulayan işletmeleri tespit...