Tarım Bakanlığında 60 milyon lira ÜDTS yolsuzluğunda suçlu bulundu!

Evet, yanlış okumadınız, Tarım Bakanlığında sözde gıdada taklit ve tağşişi önlemek için 2013 yılında Mehdi Eker’in Bakanlığı döneminde uyduruk bir ihale ile Fenerbahçe’nin eski yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp’in şirketine verilen 60 milyon liralık Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi (ÜDTS) yolsuzluğunda suçlu bulundu!

Suçlu bulundu bulunmasına ama kamuyu göz göre göre 60 milyon lira zarara uğratanlar hakkında hiçbir işlem yapılmadı! Ne Bakanlardan bunun hesabı soruldu ne de düzmece ihaleyi yapan Bakanlık bürokratları hakkında hiçbir işlem yapılmadı!

60 milyon liralık kamu zararından başta dönemin Tarım Bakanı Mehdi Eker olmak üzere daha sonra göreve gelen Faruk Çelik, Ahmet Eşref Fakıbaba, Bekir Pakdemirli ve Vahit Kirişçi’nin hepsinin vebali var!  

Ortada bu kadar vebali büyük bir kamu zararı varken, bunun tek suçlusu ‘yolsuzluğu’ yazdığımız için maalesef sadece biz olduk!

2022 yılında ÜDTS yolsuzluğunu ortaya çıkaran haberlerimizden dolayı, Hakan Bilal Kutlualp sırf bizi yıldırmak için olsa gerek savcılığa 3 ayrı suç duyurusunda bulunmuştu. Düşünün yolsuzluğu yapan Tarım Bakanlığı yaptığımız haberlerin hiç birine cevap veremezken, düzmece ihale ile ÜDTS işini alan Hakan Bilal Kutlualp her seferinde bizi savcılığa şikâyet etmişti.

Milli Gazete’de 26 Ekim 2022 tarihinde kaleme aldığımız ‘Hakan Bilal Kutlualp 60 milyon lira ÜDTS yolsuzluğunda ne yapmak istiyor?’ başlıklı köşe yazımızdan dolayı yapılan suç duyurusunda ise savcılık hakaret ve iftiradan dolayı dava açılmasına karar veriyor ve Küçükçekmece 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme iftira suçundan dolayı beraat kararı verirken, hakaret suçundan dolayı hakkımızda mahkûmiyet kararı veriyor. Mahkumiyet kararı da para cezasına çevriliyor. Ancak hükmün açıklanmasının geriye bırakılması (HAGB) kararı ile 10 bin 620 liralık para cezası erteleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Gazi Kutlu: Ayçiçeğinde çiftçiyi ağlatan gerçekler: Fiyatlar düşüyor

TÜİK verilerine göre üreticide son 27 aydır artan ayçiçeği...

Zincir marketlerde yeni uygulama! Vatandaş kasaya gitmeden öğrenebilecek

Gıda işletmelerinde yeni dönem başladı. Zincir marketlerde karekod uygulamasına...

Seramik şirketinin genişleme ve yeni maden için istediği alan orman, mera ve tarım arazilerinden oluşuyor

Muğla ve Aydın’da orman nüfusu tehdit altında. Yıllar önce...

Adapazarı’na rakip Bayburt’tan çıktı: Ata tohumundan ekildi organik! Sonbaharda hasat edilecek….

Bayburt’ta ata tohumlarıyla sebze, meyve yetiştiren 74 yaşındaki çiftçi...