Ramazan’dan önce fiyatlar el yaktı

0
535

Ekonomik kriz her geçen gün halkı daha fazla etkilerken, ‘ucuz’ olarak bilinen Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde son aylarda yaşanan zam trafiği ortaya çıktı. Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde özellikle bakliyat ürünlerinin fiyatlarındaki değişim dikkat çekti.

Bir yandan Ramazan ayının heyecanı yaşayan vatandaşlar, bir yandan da fiyat artışları ile mücadele ediyor. Son günlerde et fiyatlarında yüzde 30’a yakın zamla karşılaşan vatandaşların yaşadığı geçim sıkıntısı giderek daha da büyüyor.

YÜZDE 100’E YAKIN ZAM

Ekonomik kriz her geçen gün halkı daha fazla etkilerken, ‘ucuz’ olarak bilinen Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde son aylarda yaşanan zam trafiği ortaya çıktı. Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde özellikle bakliyat ürünlerinin fiyatlarındaki değişim dikkat çekti. Bu kapsamda 2022 yılı Ağustos ayından bu yana en çok bakliyat ürünlerinin fiyatları yükseldi.

Yüzde 100’e yaklaşan zamlar oldu. Söz konusu dönemde 450 gramlık Tarım Kredi Çiçek Balı’nın fiyatına yüzde 35’e yakın, 1kilogram baldo pirincin fiyatına yüzde 40’a yakın, 1 kilogram fasulyenin fiyatına da yaklaşık yüzde 50 zam yapıldı. 2022 yılı Ağustos ayından bu yana İki kilogram yoğurdun fiyatındaki artış da yüzde 65’e yaklaştı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz