PAYLAŞ

Türk mutfağında asla karşı konulamayan lezzetlerin başında gelen lahmacunu doğru yerlerde yemek önemli. İşte lezzetli lahmacun yiyebileceğiniz mekanlar…

Türk mutfağının en çok bilinen ve muhtemelen ev sevilen yemeği lahmacunu, popüler beach’lerden klasik aile toplantılarına kadar her ortamda hayatında en az bir kez yemeyen yoktur. Biz de size Türkiye genelinde en iyi lahmacunu yiyebileceğiniz mekânları listeledik.

 

Lahmacunun Anavatanı: Öz Kilis

Lahmacunun Anavatanı: Öz Kilis

Lahmacun veya kebap sevip de şimdiye kadar İstanbul Fatih’teki Öz Kilis’e uğramadıysanız hemen bu akşam gitmenizi tavsiye ederiz. Özellikle sarımsaklı lahmacunu ve açık ayranı ile şimdiye kadar tanışmadığınıza üzülebilirsiniz. Burayı zaten biliyorsanız da bizim için en kısa zamanda tekrar gidin ve sevdiklerinizle birlikte bol mezeli ve lahmacunlu güzel bir akşam geçirin.

 

En Güzeli Samatya’da: Develi Kebap

En Güzeli Samatya’da: Develi Kebap

İstanbul’da birçok ünlünün de uğrak yeri olan Develi, lahmacunun en lezzetli halini müşterileriyle buluşturuyor. Soğanlı ve sarımsaklı lahmacunlarının kendine has lezzeti ile müdavimi olacağınız bir mekân. Ek olarak Develi’nin İstanbul genelinde birçok şubesi bulunuyor. En güzeli Samatya’da olsa da diğer şubelerinde de şansınızı deneyebilirsiniz.