PAYLAŞ

Tüyap Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Adana Ticaret Borsası, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Seyhan, Yüreğir, çevre İl ve ilçelerin Ziraat Odaları, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi, Adana İli Arı Yetiştiricileri Birliği, Çukurova Üniversitesi, Adana İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Adana Çiftçiler Birliği, Adana İli Turunçgil Yetiştiricileri Birliği destekleriyle, TARMAKBİR ve ÇUFAŞ işbirliği ile hazırlanan “ADANA ULUSLARARASI TARIM FUARI 2016 – Adana 10. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı” ile “ADANA SERA-BAHÇE FUARI 2016 – Adana 10. Seracılık, Bahçecilik, Fidancılık, Tohumculuk, Çiçekçilik ve Teknolojileri Fuarı” 16 – 20 Kasım 2016 tarihleri arasında Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

f4

Cihat Alagöz: 10. Adana Uluslararası Tarım ve Sera Bahçe Fuarlarını 176.427 kişi ziyaret etti.

TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat ALAGÖZ, ülke çapından Fuar Merkezine gerçekleşen otobüs seferleri ile binlerce çiftçimizin sektördeki yenilikleri, teknolojideki gelişmeleri takip etmelerine imkân sağlanmış oldu. Fuarımızı bu yıl 60 farklı İlden ve yurt dışından 176.427 kişi ziyaret etti.

f3

Bu yıl %20 oranında büyüyerek 30.000 metrekare alanda hazırladığımız Adana Tarım ve Sera Bahçe Fuarları; bölgesel anlamda sektörün en önemli etkinliği olmuş, Türk çiftçisi ve üreticisi için çok önemli bir buluşma platformu haline gelmiştir.

Düzenlediği fuarlarla ülke ve bölge ekonomisine olumlu katkılar sağlayan kuruluşumuz Tüyap Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından gerçekleştirilen Adana Tarım ve Sera Bahçe Fuarları, bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi çiftçilerimiz ve sektör ilgililerimiz tarafından heyecan ve merakla takip edilmiştir.

f2

9 Farklı Ülkeden 150 Yabancı İşadamı Yeni İş Bağlantıları Kurmak Üzere Adana’ya Geldiler.

Tüyap Yurtdışı ofislerinin desteğiyle; Gürcistan, Azerbaycan, Tacikistan, İran, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan, Ukrayna ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden alım heyetlerini Fuarımızda ağırladık. Ülkelerinde sektörün önde gelen söz konusu işadamlarını katılımcı firmalarımız ile görüştürerek bölge ihracatına önemli katkılar sağladılar.

Fuar Kapsamında Çeşitli Yarışma ve Eğitim Seminerlerine Ev sahipliği yaptık.

TÜYAP Adana ve Arı Yetiştiricileri Birliği işbirliğinde düzenlenen 6. Geleneksel Bal Yarışması Adana Vali Yrd. Mustafa Aydın, Adana Büyükşehir Belediye Başkan V. Ramazan Akyürek, Adana Milletvekilleri Fatma Gül Demet Sarı, Mehmet Şükrü Erdinç, Adana İli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Arı Yetiştiriliciği Birliği Başkanı Yunus Kılıçkaya’nın değerli katılımları ile gerçekleşti.

Fuarımız kapsamında Çukurova Bölgesi hayvancılığının tartışıldığı ‘’Hayvancılık Panel’ine’’, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana İli Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürü Muhammed Ali Tekin, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan V. Doç. Dr. Mikail Baylan, Öğretim üyeleri Prof. Dr. Nazan Koluman, Prof. Dr. Serap Göncü ve Doç. Dr. Derya Önder, Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, Adana Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Murat Şen, Girişimcilik Ekosistemi Derneği Başkanı Esra Özden Katılımı ile gerçekleştirildi.