PAYLAŞ

ADANA’da 11’ncisi gerçekleştirilecek Uluslararası Tarım Fuarı, 250 firmanın katılımıyla 8 Kasım’da açılacak.

Farklı kent ve ülkelerden üreticileri bir araya getirecek fuarda 250 firma, ürünlerini 35 bin metrekare üzerinde kurulan stantlarda görücüye çıkaracak. 11’nci Uluslararası Tarım Fuarı ile ilgili Divan Otel’de düzenlenen tanıtım toplantısına  Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin, Adana Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yunus Yalçınkaya, Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Semih Karademir, Tüyap Adana Fuarcılık Bölge Başkan Yardımcısı Salih Gökmen, Çukurova Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Burak İnceoğlu ve Adana Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yaşar Kahya katıldı.

YÜZDE 40 BÜYÜDÜK
Fuarın geçen yıla göre yüzde 40 büyüyerek açılacağını belirten Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, etkinliğin bugüne kadar bölgede yapılan en büyük tarım fuarı olacağını söyledi. Farklı ülkelerden 250 yabancı işadamının yeni iş bağlantıları kurmak üzere Adana’ya geleceğini belirten Alagöz, “250 yabancı ziyaretçi, yüzde 40’nın üzerinde büyüyen fuarımızı ziyaret edecek. Bu yıl katılımcı firma sayısı 250 ve ürünler 35 bin metrekare alanda sergilenecek. 11’nci Uluslararası Tarım Fuarı, bugüne kadar Adana’da düzenlenmiş olan en büyük en kapsamlı tarım fuarı olacak. Tarım fuarımız yeni ürünlerin sergilendiği değil, tarım üzerine yeni konuların, teknolojilerin ele alındığı ve yarışmaların yapıldığı bir fuar olacak” dedi.

ADANA TARIM ŞEHRİ
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin ise kurum olarak düzenlenen tarım fuarlarına her türlü desteği verdiklerini söyledi. Tekin, “Adana bir tarım şehri. Önemli olan ürettiğiniz ürünleri sergileyebileceğiniz bir alan. Bunu da Tüyap’la sağlıyoruz. Adana bugün 5.5 milyon dekar tarım arazisiyle tamamen ekonomisini tarıma dayandıran bir il konumunda. Bir çok üründe Türkiye de il üreten konumundayız. Adana, fuar organizasyonlarında da birinci olmak zorunda. Bu yüzden fuar, bizim için önemli. Bizde fuarlara katılımı arttırmak için il ve ilçe müdürlükleri olarak gayret gösteriyoruz” dedi.

Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Semih Karademir ise fuarların gücünün yapılan iş bağlantıları ile ölçüldüğünü söyledi. Karademir, fuarların daha hızlı kazanma, daha hızlı hareket etme, ulaşılamayan sahalara ulaşma açısından önemli olduğunu belirtti.

Diğer katılımcılarda 8-12 Kasım tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan 11’nci Uluslararası Tarım Fuarı’na tüm üreticileri davet etti.

www.hurriyet.com.tr