PAYLAŞ

Bursa’nın lezzetli kestane şekerini dünyaya tanıtan İlka Şekerleme, Ortadoğu ülkelerindeki pazar payını büyütmesinin ardından Fransız kestanesini tahtından etti.

Suudi Arabistan’da Mekke, Cidde, Medine ve Başkent Riyad olmak üzere mağazası bulunan İlka Şekerleme, kestane şekerinin lezzetiyle Arapların gözdesi oldu.

Kardelen Kestane Şekeri’nin üretildiği tesisleri ziyaret eden Arap televizyonu ekibi, üretim hattına da hayran kaldı. İslam dünyasının yakından takip ettiği bir televizyonda program sunduğunu ifade eden İkra televizyonunun yapımcısı, “Fransız usulü kestane şekeri ülkemizde belli bir kesime yönelik ve uzun yıllardır vardır. Çok pahalı olmasından dolayı Avrupa’yı ziyaret eden kişilerin bildiği bir üründür. Ancak 5 yıldır Türk firmaların katkısıyla kestane şekeri ile tanıştık. Hediyeleşme konusunda da artık kestane şekerini kullanıyoruz. Artık Fransız ürünü mü, Türk ürünü mü diye bir tartışma var. Ancak bizim gönlümüz Türk ürünlerinden yanadır. Ürünlerin üretildiği yeri görerek ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı görmüş olduk” dedi.