PAYLAŞ

Seçim kampanyasını Eskişehir’in kırsal kalkınması üzerine kuran Yılmaz Büyükerşen, “Biz can suyu vereceğiz, çiftçimiz bunu devam ettirecek” diyor. Eskişehir’i, “Örnek kent” haline getirdiklerini anlatan Büyükerşen, “Eskişehirli için faydalı olacağına inanmadığım hiçbir şeyi yapmam” sözleriyle kente olan sevgisini anlatıyor.

CHP’nin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na yeniden aday gösterdiği mevcut Başkan Yılmaz Büyükerşen, BirGün’ün sorularını yanıtladı. Kırsal Kalkınma Projeleri’ni çok önemsediği belirten Büyükerşen, üreticiye 2 buçuk milyon marul fidesi ve 260 bin domates fidesi dağıtıldığını anlattı.

Tarımda kooperatifleşmeye ağırlık verdiklerini ifade eden Büyükerşen, “Biz can suyu vereceğiz, köylümüz, çiftçimiz bunu devam ettirecek” dedi. Büyükerşen, Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde geride kalan 20 yılda çok sayıda iş yaptıklarını söyleyerek Eskişehir’in, “Örnek kent” haline geldiğinden övgüyle söz etti.

• Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde 20 yılı geride bıraktınız. Sizi yeniden aday olmaya iten en önemli motivasyon neydi?

Eskişehir ve Eskişehirliler… Şehirde ne zaman dolaşmaya çıksam, ne zaman bir açılışta, etkinlikte Eskişehirlilerle bir araya gelsem, bana söyledikleri ilk cümle, “Hocam bizi sakın bırakma” oluyor.

Göreve başladığım günden bugüne yaptıklarımızla Eskişehir’e farklı bir kimlik kazandırdık. O çabaların sonuçları da artık meyvesini vermeye başladı. Örneğin turizm alanında, kültür sanat alanında, sosyal yaşamın her alanında önemli gelişmeler kaydettik. Önümüzdeki dönemde, yapılan tüm bu olumlu çalışmaların ve gelişmenin temellerini daha sağlam hale getirmek, şehrin değişimini sağlayan unsurların kurumsallaşmasını ve daha kalıcı hale gelmesini sağlamak istiyorum.