PAYLAŞ

İzmir Ödemiş’te AK Parti adaylarına oy isteyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Ben bölgenin evladıyım, bunu tehdit olarak algılamayın. Ama beni görmek istiyorsanız seçeceksiniz adamı. Tabii ki ben 81 ilin bakanıyım. Siyasi davranmamakla ilgili sözüm var. Başka bir partinin belediye başkanı ile ne kadar hemhal olabilirsek o kadar oluruz. Ama bu başkanımız dostumuz olacağı için ne konu varsa konuşacağız, hep birlikte inşallah çözümler bulacağız” şeklinde konuştu.

İzmir Kiraz’daki programının ardından Ödemiş’te Balabanlı Mahallesi ve Bademli Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, önemli mesajlar verdi.

“Ne kadar destek borcumuz varsa kapatıp geldim”

İlk olarak Balabanlı’da vatandaşlara seslenen Pakdemirli, “Ben de sizler gibi bu işlerin içindeyim. Bu işler kazanması zor olduğu halde bereketlidir. Çok çalışırsın ama bereketi yanında gelir. Allah’a şükürler olsun ki bu topraklardan bu topraklara ait bir Tarım ve Orman Bakanı çıktı. Bu konuda da sizlere ve tabii en önemlisi de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Onun selamlarını sizlere getirdim. Sadece selamlarını getirmedim çiftçiye ne kadar borcumuz varsa, ne destek borcumuz varsa bunların hepsine Ocak ayı itibariyle kapatıp geldim. Desteklerini almayan var mı aramızda? Allah’a şükür yok. 2018 alacaklarının erken ödenmesi ile ilgili bir çalışma yapıyoruz. Yani ‘Mevcut hak edişlerin hepsini ödeyebilir miyiz’ diye bir çalışma yapıyoruz ama bütçe kaynakları içerisinde değerlendireceğiz” ifadelerine yer verdi.