Defne hasadı başladı

Marmariste defne hasadı başladı. Hasada Belediye Başkanı Mehmet Oktay da katıldı. Defne Marmaris için önemli bir gelir kaynağı. Tıp, kozmetik, gıda sektöründe kullanılan ve birçok ülkeye ihraç ediliyor.

Muğla Marmaris Belediyesi, defneyle ilgili önemli girişimlerde bulundu. Defne tıp, kozmetik, gıda sektöründe kullanılan ve birçok ülkeye ihraç ediliyor.

Defnenin yeni dönem hasadı da Turgut Mahallesi’nde Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mutlu Ayhan ve Marmaris Tarımsal Kalkınma Kooperati (MARKO) Başkanı Cengiz Akdeniz’in de katıldığı hasatta konuşan Oktay, “Yıllardır köylülerimiz tarafından defne hasadı yapılır. Bu yılda köylülerimizle bir araya gelerek hasada bizler de katkıda bulunduk. Ekonomik değer anlamında dünyanın en güzel, en kaliteli ürünlerinden biri bölgemizde yetişiyor. Bunun değerini artırmak için de bizler de kooperatif vesilesiyle oyuna girmiş bulunuyoruz. 2 yıl önce kooperatifi hayata geçirmiştik. Pandemiden ve orman yangınlarından kaynaklı sıkıntılardan dolayı istediğimiz ivmeye gelememiştik ama kooperatifimizle birlikte ilerlemeye devam ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Banu Şen: Tropikal tarım cenneti: Alanya

Türkiye’de avokado yetiştiriciliği 1970’li yılların başında başlıyor. O dönemde...

Didem Eryar Ünlü: Dünyayı kirletenler yılda 209 milyar iklim tazminatı ödemeli!

Mevcut eylem planlarıyla dünya 2.7 derecelik bir ısınmaya doğru...

Meteoroloji’den 25 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, iki il için ‘turuncu’, 23 il için...

İYİ Parti’li Kahveci: Buğday ve arpa alım fiyatlarını ilan ediyoruz!

İYİ Parti Tarım ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı...