PAYLAŞ

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Bademlidere’ye yeni bir düzenleme yapılacağını açıkladı. Bu projenin de Atatürk Orman Çiftliği’nin kuruluş amacı ve doğrultusunda olduğunun altını çizdi…

Ankara Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Bademlidere’ye yeni bir düzenleme yapılacağını açıkladı. Bu projenin de Atatürk Orman Çiftliği’nin (AOÇ) kuruluş amacı ve doğrultusunda olduğunun altını çizdi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen gazetecilerler bir araya geldi. 5 yılda Çankaya’da yaptıkları hakkında bilgi veren Taşdelen yeni projeleri hakkında da açıklamada bulundu.

Taşdelen, yeni dönemde en önemli projelerinin Bademlidere Şehir Parkı olduğununun altını çizdi ve şunları kaydetti:

“750 dönümlük bir alan. AOÇ’nin alanına eşdeğer bir büyüklükte. Davayı kazandık, artık belediyemizin tapulu malı oldu. Konsept olarak yepyeni bir Atatürk Orman Çiftliği kuracağız. Ayrıca ilçe sınırlarımız içinde bulunan Ankara’nın ilk stadyumu Cebeci’nin millet bahçesi olması için sayın Bakan Kurum ile görüştük. Olumlu yaklaştı. Her türlü katkıyı sağlayacağız ve ilçemiz bir yeşil alana daha kavuşmuş olacak. Ne yazık ki başkent Ankara’da Ulusal Kurtuluş Müzemiz yok. Bunu biz yapacağız. Müze interaktif olacak. Ankara’ya Anıtkabir’i görmek için gelen turistlerin bir uğrak yeri olsun istiyoruz. Dumlupınar çatışmaları canlandırılarak insanlara anlatılacak. Bu projemizi de yeni dönemde gerçekleştireceğiz ve büyük bir boşluğu dolduracak bu proje.”