Burcu Kösem: DÜNYA’nın zirvesinde konu, sürdürülebilirliğin finansmanı

DÜNYA Gazetesi’nin misyonuna uygun olarak “Sürdürülebilirliğin Finansmanı” olarak belirlenen zirveye, 600’ün üzerinde firma ve kurum izleyici olarak katılmak için rezervasyon yaptı.

Siz bu yazıyı okuduğunuz saatlerde DÜNYA Gazetesi Türkiye’nin en geniş katılımlı iklim zirvesini düzenliyor olacak. Konu başlığını DÜNYA Gazetesi’nin misyonuna uygun olarak  “Sürdürülebilirliğin Finansmanı” olarak belirledik.Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın rehberliğinde son şeklini verdiğimiz zirveye, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanımız Sayın Dr. Fatih Karahan da katılıyor.

Türkiye’nin en büyük özel ve kamu bankalarının da en üst düzeyde katılımcı olduğu zirvede, yeşil dönüşümün finansmanına ilişkin bütün detaylar konuşulacak.

600’ün üzerinde firma ve kurum zirveye izleyici olarak katılmak için rezervasyon yaptı. Gelecek hafta boyunca bu etkinlikte ortaya çıkan değerli içeriği sektörlere ulaştıracağız. DÜNYA Gazetesi 44 yıllık birikimini ve etki alanını iklim krizinin getirdiği bu zorunlu dönüşümün daha iyi anlaşılabilmesi için kullandı. Bu milli görevde bize destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Referans olacak zirve

Malumunuz olduğu üzere Avrupa Birliği 11 Aralık 2019 tarihinde açıkladığı Avrupa Yeşil Mutabakatı ile 2050 yılında “İklim-nötr” ilk kıta olma hedefini ortaya koydu.

En yakın ve en büyük pazarımız olması sebebiyle bu kararın ülkemize doğrudan etkileri olması kaçınılmazdır. Bu çerçevede Ticaret Bakanlığımız dünyadaki gelişmelerin takip edilmesi ve Türkiye’de gerekli adımların atılması için koordinatör görevi üstlendi ve detaylı bir yol haritası çıkardı. Bu yol haritasını eyleme geçirecek plan ise Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile 16 Temmuz 2021 tarihinde resmi gazetede yayımlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

119,1 milyon liralık tarımsal destek ödemesi hesaplara aktarıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanan tarımsal destek ödemeleri...

Sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez gıdalarından sebze ve meyvenin fiyatı cep yakıyor

Şehriban Kıraç İstanbul halinin 19 Temmuz tarihli listelerine göre son...

Gazi Kutlu: Dünyada tüketilen kirazın dörtte birini üreten Türkiye’de biz neden kirazı daha pahalıya alıyoruz?

Dünyanın en büyük kiraz üreticisi Türkiye her yıl üretimini...

Çay üreticisi isyanda: Böyle ıstırap görmedik

  Artvin Hopa'da çay üreticileri çay fiyatlarına tepki gösterdi. "Böyle...