PAYLAŞ

Üç gün sürecek olan konferans, Batı ve Orta Asya ile Kuzey Afrika ülkelerindeki bilim insanı, uzman ve çiftçileri Konya Kapalı Havzası’ndaki koruyucu tarım potansiyeli ile ilgili yapılan taslak çalışmayı değerlendirmek ve Batı ve Orta Asya ile Kuzey Afrika ülkelerinde koruyucu tarımın önündeki fırsat ve engelleri tartışmak için biraraya getiriyor. Konferans kapsamında Koruyucu Tarım’ın daha hızlı yaygınlaştırılmasını sağlayacak; ekonomik, sosyal, politik ve kurumsal faktörleri de dikkate alan bir strateji oluşturulması amaçlanıyor.

“Bozkır Ekosistemlerinde İklim Değişikliğine Ekosistem Tabanlı Uyum için Tarım Uygulamaları Projesi” kapsamında Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından düzenleniyor. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen proje, FAO tarafından yürütülmektedir.

Bu projenin teknik desteği Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından sağlanmaktadır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı projenin faydalanıcısıdır. Projenin sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimidir.

 

NE:

 

Uluslararası Koruyucu Tarım Konferansı: Batı ve Orta Asya ile Kuzey Afrika Ülkerinde Teşvik ve Geliştirme Stratejileri

 

NE ZAMAN: 5 Temmuz 2017, 09:00 – 11:00
NEREDE: Ramada Plaza Hotel, Horozluhan Mahallesi Yeni İstanbul Caddesi No: 58/A Selçuklu, Konya

 

KİM:

 

Yuriko Shoji, FAO Türkiye Temsilcisi ve Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü

Hasan Özlü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı  (katılmaları halinde)

Yakup Canpolat, Konya Valisi (katılmaları halinde)